Hangi ilaçlar bellek bozar? 60+ yaşta olanlar daha tedbirli olmalı !

Bazı ilaçlara bir başlandımı bir türlü bırakılmıyor, alışkanlık haline gelebiliyor. Bazıları ise daha önce kısa bir süre için verilen ilaçlara “ezbere” devam ediyor. Kendini iyi hissettiğini söylüyor. Bazıları ise eş-dost tavsiyesi ile antidepresan ilaç alıyor. Bunlar neler ve beyni nasıl bozuyor? Bazı hekimler ise hastalığa sebep olan faktörleri yeterli derecede araştırmadan hemen bu ilaçlarla baskılıyor. Prof.Dr.Osman MÜFTÜOĞLU “Beyin bozan” ilaçları açıkladı. Özellikle kolesterol (statinler) , mide, alerji, uyku, depresyon ilaçlarının yan etkilerinden bahsetti ve B12 siz kalan belleğin unutmaya başladığını hatırlatıyor.

 

Bunlarda ilginizi çekebilir (arşiv)

Akıllı, seksi ve mutlu olmak için yapılacaklar

Parkinson, Alzheimer, Demans, Astım rahatsızlıklarına sebep olan benzer nedenler

B12 vitamininiz kaç? (Sürekli stres, başdönmesi, halsizlik, yorgun uyanma, çocuklarda zeka gelişimi, diş gıcırdatma-sıkma, uyuşmalar, aftlar veya 50 yaşını geçmişler…)

Şeker en tatlı zehirdir. Hastalıkları önleyelim.

Kemik suyu, paça çorbası, ciğer; sağlıklı kalmak isteyen, kanser tedavisi görenler yemeli(1). Kolesterolü yükseltmez (2)

Bu yazı Genel, Sağlık, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s