Fethiye Babadağ’dan Tandem atlayışı. Ölmeden önce yapılacaklar listesindeydi.

Herkesin ölmeden önce yapılacaklar listesi olmayabilir. Çılgınca gelsede, gençken adrenalin seven biri için, 1965 metre yükseklikteki Fethiye Babadağdan kendini boşluğa, rüzgara bırakmak, eşi olmayan Ölüdenizi seyredip “aman Allah’ım bu ne” diye düşünmek gerçekten heyecanlıydı. Konu yamaç paraşütü olunca dünyanın en iyi yerleri arasında sayılan Babadağ’dan, yıllar evvel yaptığım atlayışı ve fotoğrafları bloğuma koymak ve sizlerle paylaşmak istedim. Atlayış için mutlaka çok güvenli, köklü bir firma seçmeniz hayatınızı kurtarabilir. Çünkü Google’a girip bu tür atlayışlarda yaralanmalara hatta ölümlere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Hatırladığım kadarıyla Fethiyeden Babadağ’a kamyonetle tırmanışımız 40 dk. sürmüştü. Zorlu dar patika yollardan Dodge kamyonetle tırmanışın ardından tepeye vardık. (Dodge kamyonetlere sempatim 1979 yılında çocukken ilk marşa basmamla başlamıştı.) Şansınız yoksa yani yeterli rüzgar yoksa atlayamadan geri dönme ihtimali var. Atlamadan 3-4 saat öncesine kadar yemek yemeyin. Bana bu uyarı yapılmadı ve tıka basa dolu bir mideyle atladım. Sonlara doğru kontrolü elime alıp birazda çılgınlık yapınca (G kuvvetini hissetmek, kendimi savaş uçağı pilotu zannetmek için :)) midem biraz bulandı. Havada kusan başka bir kızın bıraktıkları iniş pistimize düşmüş. :)) Pilotum çok deneyimli idi. Yamaçlara biraz fazla yaklaşınca “abi ne olur, yıllardır aradığım tarz bir kızı yeni buldum. Evlenmeye niyetim var” dedi.  Açığa doğru uzaklaştım. (Evlendi mi bilmiyorum :))

Güneşe ne kadar yakınsanız sentezleyeceğiniz D hormonu o kadar fazla olur. Tabiiki güneş kremi sürmemiş ve sonrasında kese, köpük yapıp sıcak su ile yıkanmamışsanız.

Not: Gözümdeki morluğa gelince, kaygılanmayın tandem atlayışta olmadı, onunla bir ilgisi yoktur. Türkler/yabancılar su topu maçında bir İngiliz çocuk tarafından yapıldı. Su seviyesindeki  mücadelede darbenin büyüklüğünü fark edemedim. Morluk saatler sonra ortaya çıktı.

Sonuç mu? Yabancılara fark attıkta, bizim gözde morardı 🙂 Allah’tan yanımda eşim dahil 3 doktor vardı. K.B.B, Ortopedi ve Diş 🙂

Buradan Fethiye’deki tüm dostlara, Fethiye Devlet Hastanesinden beni takip eden herkeze selamlar.

Sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.   

DSC07067

DSC07068

DSC07077DSC07091

DSC07079

 

DSC_0244

Bunlarda ilginizi çekebilir (arşiv)

Ne zaman güneşlenelim?

Güneş kremi ve güneş banyosundan sonra sıcak sabunlu su ile yıkanmak.

Yunanistan izlenimleri Thassos (Bölüm 3)

Yunanistan halkının geçim standartları ve yaşamlarının içinden (bölüm 2).

Avrupa-Balkanlardaki keyifçi ülke Yunanistan ve gece hayatı (bölüm 1).

Almanya izlenimleri Bölüm I (güncelleme:10.05.2017)

Orman olursa, ☔ yağmur bol, havada temiz olur…

Eskişehir gezisi izlenimleri. güncelleme:02.02.2017

 

Bu yazı Genel, Gez Göz Paylaş, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s