Avrupa-Balkanlardaki keyifçi ülke Yunanistan ve gece hayatı (bölüm 1).

 

Haz20170318_103747Avrupa ve Balkanlardaki keyifçi ülke, Yunanistan.  Şeffaf ve makul fiyatlı, canlı müzikli restoranları, tavernaları, non-stop gece hayatı ile hoşça vakit geçirebileceğiniz, tavernada eğlenirken kendinizi akrabalarınızla eğlendiğiniz bir mekanda gibi rahat hissedebileceğiniz medeni komşu ülke. Etle tırnak gibi olan Yunan-Türk halkı birbirini kucaklamaya devam ediyor. Yunanistan’a 3-4 gün yeter canım diyenler yanılıyor. Sadece doya doya Selaniği gezmek 3 gün sürebilir. Atatürk müzesi, Beyaz kule, kiliseler, kordon boyu, mağazalar, kafeler, tavernalar, kale derken günler-geceler nasıl geçti anlamadık. Günlük 4-5 saat uyku ile bile hepsini sindire sindirede gezemedik.

Detaylı açıklamaları okurum diyenlerdenseniz videolardan önceki veya sonraki satırlar ilginizi çekebilir. Ben direk görüntülere geçeyim yada gece hayatına bakayım diyorsanız buyrun videolara. (sayfanın daha alt kısmında)

Ab üyesi ülkeler asgari ücret ve Türkiye

Avrupa Topluluğu ülkeleri Asgari ücret tablosu ve üye olmayan Türkiyenin sıralamadaki yeri

Avrupa Toplululuğu ülkeleri Asgari ücret  tablosunda görüldüğü gibi Yunanistan 2017 yılı – 684 Euro asgari ücret ile alt sıralarda olmasına rağmen topluluğa üye olmayan Türkiye’den  çok daha üst sıralarda. Çünkü Türkiye’de asgari ücret 357 Euro.

Haydi geziye başlayalım…

Odos Oneiron, Thessaloniki  “Rüya Yolu “ tavernası, on yıllarca şehrin ticaret merkezi olan Selanik’in tarihsel Ladadika bölgesinde Morihovu meydanında bulunmakta. 1745 yılında inşa edilen,hammaddesi taş ve tahtadan olan dönemin mimarisinin karakteristik özelliklerini taşıyan bir binada yer almakta. Bu bina 1990’lı yılların başlarına kadar zeytin ticareti mağazası olarak işlemekteydi. Sonradan sahibinin (Babis Efthimiadis) kişisel itinası ve zevkiyle bir müzik tavernası olarak restore edilmiş.

Odos Onerion; 272 senelik bir tavernada bulunmak ilginçtiKarides odosoneiron. Biz akşam gittik, öğlen saatinde de dekorasyonu gündüz gözüyle görmek için yemek yenilebilir. Yemeklerin çok detayına girmek istemiyorum ama kuzu pirzolası güzeldi. Karides tavayı deneyemedik 😦

Sandalye ve masalar oldukça rahatsız ve internette yapılan aynı türde yorumları doğru buldum. En az bir kere gidilebilir. Fiyatı önceden mutlaka sorun ikinci gidişte aynı menüye 5 euro fazla istendi.

Hemen alttaki videoda gece 1’de kapanmaya yakın son dakika dans müsabakası 🙂

Erkekler genelde masalarda oturup bayanların oynamasının bitmesini beklerken bayanların ise gitmeye hiç niyeti yok gibiydi. Akraba düğün salonu sanki 🙂

20170318_112726   20170318_113854

                            Selanik ve Atatürk evi ziyareti.

20170318_114711                                                Bazı duygular anlatılmaz, yaşanmalı.

Selanikte mağazalar dolu ve ciro yapıyor.

Alo Sırtaki Türkiye ekibi ısınmaya başlıyor 🙂

Gece gitmeden önce randevu yapmayı ve saatinde gitmeyi unutmayın. Aksi halde açıkta kalırsınız !

 

Yunanlıların  Kavalalı Mehmet Ali Paşa’yı neden se

vdiğinin (!) hikayesi, Kavala’daki Müzeden:

Bu yazı Genel, Gez Göz Paylaş, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s