İstanbul’un bunaltıcı havası ve tavan pervaneleri

İstanbul’un bazı semtleri bugün ve yarın yüksek nemin etkisi ile hissedilende 40 Dereceyi aşacak. Sabahın bu saatlerinde (09.30) hissedilen 34 C derece gözüküyor. Bazı istasyonların verdiği rapor alttaki fotolarda. Evinizde tavan pervanesi kullanıyorsanız bu gece 3. kademeye alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kullanmayanlar için biraz bahsedeyim. Yaklaşık on yıldır yazları kullanmakta olduğumuz tavan pervanelerini tavsiyem üzerine bir kişi kullanmakta ve memnunlar. Dikkat edilmesi gereken konu uyurken rüzgarın direk üstünüze gelmemesi, önce tavana vurup gelmesi için çift yönde çalışabilen tavan pervanesinin yönünün doğru ayarlanması. (üstündeki düğmeden) .  Bazı modellere uzaktan kumanda takılabiliyor. Alırken bunu sormalısınız. Ben tavan pervanesini aldıktan sonra uzaktan kumandasını kendim takmıştım. Uzaktan ışığı açıp kapatabiliyor, kısabiliyor, tavan pervanesinin hızını 3 kademede ayarlabiliyorum. Nemin çok fazla yükseldiği Temmuz, Ağustos aylarında bir nebze olsun rahatlatabiliyor.

  Kalp/tansiyon/böbrek hastalarının terleyerek su kaybetmesi istenmeyen bir durum. Aynı zamanda konforlu/derin bir uyku için tavan pervanelerinin bir çok modeli mevcut. Sağlık açısından doğru kullanımla tavan pervaneleri, klima kullanmak istemeyen, klima takma imkanı olmayanlar için kullanışlı bir cihaz. Günde 2-3 Lt.ye varan su ihtiyacımızın olduğu bu günlerde tavan ölçünüze ve oda büyüklüğünüze göre tavan pervanesi takılabilir. Sağlıklı , konforlu uykular dilerim.

(Matkap kullanmayı bilenler kendisi monte edebilir. Tavanı delerken altından geçen elektrik hattına dikkat ! Bilmeyenler bir elektrik teknisyenine yaptırmalı.)

02.08.2018 – Sabah 09.30  İstanbul Hissedilen sıcaklıklar

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

tavan pervanesi Bauhaus

Foto: Tavan pervanesi Bauhaus’tan alınmıştır.

Bu yazı Genel, Hava Durumu, Sağlık, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s