Kardeş şehir Viyana’dayız. Güncelleme 06.12.2017 17.30

Sayfadaki tüm video ve fotoğrafların yüklenmesi zaman alabilir. Sabrınız için teşekkür ederim. Please wait while videos and photos loading. Thanks. (for your patience)

  • Viyana Hava temizliği ödülü almış. Şehir şebeke suyu rahatlıkla içiliyor…

Başkent Viyana’da hemen her gün bir klasik müzik konseri ya da opera temsili izlemek mümkün.8,3 milyonluk nüfusuyla küçük bir Avrupa ülkesi olan Avusturya, Doğu Alpler üzerine kurulu. Ülkenin dörtte üçü dağlık arazi üzerinde yer alıyor. Tuna Nehri’nin 350 km boyunca kat ettiği ülkede, korunan muhteşem doğa ve modern yaşam bir arada.

Kültür, sanat ve tarihle harmanlanan mimari yapıların yanı sıra yemyeşil ormanlar, göller ve“Tuna Nehri” ile de ilgi çeken ülkede, şehirden kırsala doğru ilerledikçe film sahnelerini aratmayan manzaralarla karşılaşmak mümkün.

Avusturya olmazsa olmaz bir destinasyon. Avrupa’nın en ünlü kayak pistlerinin burada bulunması burayı kış turizmi açısından vazgeçilmez bir seviyeye taşıyor. Sadece müzik ve kış sporları değil kuşkusuz burayı cazip yapan. “UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne 8 farklı tarihi ve kültürel mirasla girmeyi başaran ülke”, saygılı ve çağdaş insanları ile keyifle gezilebilecek bir karakterde.(1)

Kaynak: (1) Vodafone Yanımda.

(3) onedio.com

Bu yazı Genel, Gez Göz Paylaş, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s