Biz neden tavuk yiyemiyoruz?

    20170109_095649Rendering hakkında : Tavukların kafası, tüyleri, bacakları, bağırsakları, kanı ve kullanılmayan iç organlarını “rendering” adı verilen işlemle yem haline getirilip tekrar tavuklara yedirildiği uygulama… (kaynak: 05.01.2017 Sözcü)   

    Yıllardır süren tavuk tartışmaları ile ilgili “Yamyam Tavuk”, “Yemlenen tavuk”, “özgür gezmeyen fabrikasyon  tavuk “tartışmalarını bilirsiniz. Bu konuda halkı uyaranların başında Dr.Yavuz DİZDAR gelmektedir. Bizde özgür dolaşan tavuk mu, değilmi, yamyam tavuk mu, değil mi diye tereddütte olduğumuzdan dolayı yıllardır tavuk yiyememekteyiz. Bugün Sözcü gazetesinde çıkan haberde (28 Kasım, 5 Aralık 2016 ve bugünkü Sözcü) yıllardır yamyam tavuk yendiğini belirtiyor. Bu haberle Rendering yem yasağının, 1 Ocak 2017 den (neden daha önce değil ????) itibaren uygulamaya konacak olması tavuğu yıllardır neden yiyemediğimizin haklı sebepleri olduğunu ortaya koyuyor. Maalesef bu güvenin yerine gelmesi bizim için uzun bir süre daha alacak.  Kanada, Hollanda v.b. bir çok gelişmiş ülkede (oralarda özgür gezen tavukların videosu sayfanın alt kısmında) olduğu gibi standartlar sağlanmadıkça ve Yavuz hocamız tavuğu güvenle yiyebilirsiniz demedikçe , tavuk sadece hayallerimizi süslemeye devam edecektir…

20170105_yamyam-tavuk

Bunlarda ilginizi çekebilir (arşiv)

Kemik suyu, Paça; sağlıklı kalmak isteyen, kanser tedavisi görenler yemeli.

B12 vitamininiz kaç? (Sürekli stres, başdönmesi, halsizlik, yorgun uyanma, çocuklarda zeka gelişimi, uyuşmalar, aftlar veya 50 yaşını geçmişler…)

Selenyum’un Kanser, Haşimato ve bir çok hastalıkta olumlu etkisi

 

Bu yazı Genel, Sağlık, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s