Dişsizlik kader değildir.

Diş Doktoru Derya Konyar’dan implant uygulamaları

Tam ve kısmi dişsizlik vakalarında implant uygulamaları gerçek bir çözüm olabilir.

İmplantlar ağzın her bölgesine uygulanabilmektedir. Ön estetik uygulamalarda implant abutment seçimleri yapılırken, açılı ve zirkon abutmentlar tercih edilebilmektedir.

  

İmplant uygulamaları tamamen dişsizlik vakalarında bir kurtarıcıdır.Hatta sinuslerin izin vermediği vakalarda bile sinüs lifting yapılarak , gereken kemik kalınlığı kazanılabilmektedir. Böylelikle hastanın uygulanmış implantlarının üzerine sabit restorasyonlar yapılarak ana dişine yakın kullanım ve estetik verilebilmektedir.

 Alt çeneye uygulanılan implantlar aynı şekilde hastanın hiçbir dişine dokunmadan restorasyon yapabilmeyi mümkün kılar.Burada kriter mandibular sinirdir.Gereken kemik kalınlığı olmasa bile, kemik tozu uygulamalarıyla hemen hemen her kemikte implant uygulamaları mümkün olabilmektedir.
Sinus lifting ; sinüsün çekim boşluklarına sarkması sonucu, yeterli kemik kalınlığını tekrardan kazanabilmek amacıyla, sinüs alt tabanının yukarı doğru kaldırılmasıdır. İleri cerrahi tekniklerinden biridir. İmplantın uygulanacağı kemik kalınlığı elde edilerek, ya aynı seansta veya 6 aylık kemik oluşumu sonrası implant uygulaması yapılabilmektedir.

 Sağ ve sol alt çeneye uygulanılan implantlarla hastanın hiçbir dişine dokunmadan yapılan porselenlerle, eksik dişler tamamlanarak, hastanın çiğneme fonksiyonu sağlanabilmektedir.

Sonuç olarak dişsizlik bir kader değildir. Hareketli protezlerle kıyaslanınca, implant üzeri yapılan sabit köprülerle, hastanın ana dişi gibi çiğneme fonksiyonu kendisine verilerek, estetik açıdan da daha tatmin edici sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bu yazı Estetik Diş Hekimliği, Genel, Sağlık, Tüm yazılar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s